(TKDK) Hatay İl Koordinatörü Dr.Savaş Özgürsoy İTSO’da İş İnsanlarına Yeni Yatırımları Anlattı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörü Dr.Savaş Özgürsoy İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi ve Meclis üyelerine yeni yatırımlar ile ilgili bilgiler verdi.
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finansa edilen Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İPARD programı kapsamında desteklerin ne şekilde verildiği, hangi illeri kapsadığı, destek almak amacıyla başvuruların nasıl yapılacağı ve baş vuru tarihleri hakkında İTSO’da İş insanlarına detaylı bilgiler verildi.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörü Dr.Savaş Özgürsoy, 11. Çağrı dönemi için önemli hususlara dikkat çekerek; “IPARD II Uygulama dönemi 31 Aralık 2023 tarihi itibari ile tamamlanmaktadır. Bu kapsamda baş vuruların tamamlanmasına müteakip ödemelerin en geç bu tarih itibari ile tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvuru hazırlıkları sırasında ilgili tarihe dikkat edecek şekilde yatırım planlamalarını yapmaları önemlidir. 2014-2020 IPARD programının güncel hali, Başkanlığımız (www.tarim.gov.tr) ve kurumumuz internet adreslerinden (www.tkdk.gov.tr) temin edebilir” dedi.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörü Dr.Savaş Özgürsoy’un sunumunda, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan Yardımcısı Mahir Taner, Muhasip Üye Gassan Kuran, İTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Müfit Tennioğlu, Sanem Akpınar, İTSO Meclis Üyesi Bestami Kılıç, İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez ve İTSO üyesi iş insanları katıldı.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir