Hatay’ın kalkınmasını istemeyenler mi var?
Ülkeler bile yatırımcıları çekebilmek ve kendi ekonomilerini kalkındırmak için kapılarını ardına dek açıp ayaklarının altına kırmızı halılar açarken, Hatay’da bu kapılar kapansın diye uğraşanlar mı var?
Yaklaşık 25 ülkeye silah ihracatı yapan ve Hatay’a yatırım kararı alan iş insanı neden engellenmek istenir?
İlk etapta 1.000 kişinin istihdam edileceği Türkiye ‘nin en büyük mühimmat fabrikasının bölgemize kazandırılacak olmasının getirilerini görmek istemeyenlerin, köstek olabilmek için gayretleri var!!!
Serdar Özyurt ‘un kendi yatırımının dışında çalıştığı 25 ülkedeki iş insanlarını Hatay’a yatırım yapmaları konusunda teşvik edeceğini biliyormusunuz?
Eğer böyle bir yatırım zinciri gerçekleşirse Hatay’da işsiz genç kalmayacağı gibi ülkemizin göz bebeği haline gelecek bir Hatay gerçeği var ortada.
Üstelik teşvik almadan, hibe almadan, kalkınmada öncelikli iller arasına girmeden, devletimize hiç bir yük getirmeden!!!
Serdar Özyurt genç bir iş insanı olmasına rağmen yol yordam bilen, makamlara saygısı olan, devlet terbiyesini kendine düstur edinmiş tecrübeli bir adamdır.
Hatay’a ilk geldiğinde hemen ziyaretine gidip yatırımı konusunda bilgi verdiği, istişare ettiği kişi Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan oldu.
Ancak benim en çok garipsediğim konu ise kabul gören bu ziyarette sunulan hediyenin fotoğrafla ölümsüzlestirilmesine rağmen Hatay valiliğinin bu ziyareti paylaşmayıp sır gibi saklaması!!!
Bunun takdirini de kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.
Hbb başkanı Lütfü Savaş ve Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ün gayretlerini biliyor ve bir Hatay’lı olarak kendilerine teşekkür ediyorum.
Önümüzdeki ay fabrikanın temelinin atılmasını bekliyorum.
En çok merak ettiğim konu ise bakalım bu temel atma töreninde kimleri göreceğiz!!!
Serdar reis tüm protokolü davet eder mi yoksa kendine köstek olanların üzerini çizer mi bekleyip göreceğiz….
Ancak beklentim törenin devlet erkanı tarafından en üst düzeyde temsiliyle olacağıdır.
Neşet Alkan

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir