İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, gazetecilerle bir araya geldi.
“HATAY’IN İYİ İNSANLARA İHTİYACI VAR”

 

İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Geniş katılımla gerçekleşen proğramda bölgemiz için yapılacak olan plan ve projeler masaya yatırıldı.
31 Mart yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu kaydeden İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan, depremden dolayı yara almış İskenderun’u ayağa kaldırmak, insanlarımızın yaralarına merhem olmak için gece gündüz çalışacaklarını vurguladı.


İskenderun’un zaman kaybetmeye tahammülünün olmadığını önemle hatırlatan Başkan Adayı Nazmi Ceylan, “Bu memleket bizim. Canımız pahasına da olsa her zaman memleketimize sahip çıkacağız” dedi
Daha sonra konuşan İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert ise, Atatürk’ün tanımladığı milliyetçiliğin yol haritası olduğunu belirtti.
Alanında yüksek ihtisas yapmış Harward Üniversitesi Mezunu, oldukça geniş bilgi birikimime sahip olan Cömert, özelikle Hatay’ın jeopolitik ve stratejik açıdan önemli bir yer olduğunu kaydederek, öncelikle bunların önemimden bahsetti


Cömert, “Bir belediyenin zaten asıl görevi çöp kaldırım. Kimse bunu yaptık demesin!
Hatay güvenlik ve coğrafya konusunda önemli bir yer. Fakat bu ilimiz yerle bir. İnsani boyutun altında yaşayan halkımız var. Çadırda konteynerda yaşayan insanlar var.
Bu gerçekten çok üzücü bir durum. Modern yerler inşaa edeceğiz. İnsanlarımıza hak ettiği değeri en üst noktasında vereceğiz.” dedi
İşinin dışarıda olsa da aklının hep Hatay’da olduğunu vurgulayan İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert,” İstiyoruz ki hep Hatay büyüsün.
Bana deselerki şu il garanti. Belediye başkan adayı ol. Samimiyetimle söylüyorum cevabım hayır olur. Bizim aklımız fikrimiz hep Hatay.
Benim ilk projem Hatayın tarihi dokusunu muhafaza etmektir” ifadelerini kullandı.
Neden İYİ Parti sorusuna da içtenlikle cevap veren Cömert, ” İYİ Parti defosuz, problemi olmayan bir Partidir. Her değerimize sahip çıkan bir anlayıştadır. Aslında ben seçim kampanyasında seferberlik ilan ediyorum. İnsanlara bakıyorum geçim diyor, gençlere bakıyorm umut diyor. Hayatları alt üst olmuş insanlar var. Deprem geleceğe dair tüm umutları da çökertti. Hatay a özel projeler lazım. Herşey konut yapmakla bitmiyor.
İnsanlara hayat veriliyor, ama yaşam verilemiyor. Hatayın içinde bulunduğu durum tamiratla tadilatla olmaz” diye konuştu.
İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, açıklamalarının ardından basın mensuplarının her sorusunu en ince detayına kadar içtenlikle cevapladı.