Duduoğlu, İskenderun’da toplumsal çeşitliliği ve katılımcı bir yönetimi vaat ediyor!

Alevi Kültürünü Araştırma Derneği (AKAD) ve İskenderun Cemevi’ni  ziyaret etti. CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Duduoğlu, ziyaretlerinde toplumsal çeşitliliği ve hoşgörüyü vurgulayan mesajlar verdi. Duduoğlu, “İskenderun’da toplumsal çeşitliliği olan ve katılımcı bir yönetim anlayışını çok önemlidir.” dedi.

 

CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Duduoğlu, “Farklı inanç ve kültürler inanç ve kültür zenginliğidir. İskenderun’da toplumsal çeşitliliği olan ve katılımcı bir yönetim anlayışını çok önemlidir. Bu kenti yönetmeye geldiğimizde hep birlikte kenti yöneteceğiz. Yaşadığımız deprem ile çok canlarımızı yitirdik. Acımız tarif edilemez. Bu acı ve hüzünlü dönemi dayanışmayla, omuz omuza vererek atlatacağız. Bu kenti ortak akılla yöneteceğiz. Eşitlik, adalet ve hoşgörü temalarına odaklanarak toplumumuzun her kesimini kucaklayacak bir yönetim ile geliyoruz.” Diye konuştu.

CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Duduoğlu’na bu ziyarette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Nihat Matkap, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Derin, yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile Meclis üyesi adayları eşlik ettiler.

AKAD, İskenderun Cemevi, İnsan Hakları Derneği Eş Bakanları ve yöneticileri CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Duduoğlu’nun ziyaretinde ortak görüşte buluştuklarını ifade ederek Duduoğlu’na başarılar dilediler.

İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, gazetecilerle bir araya geldi.
“HATAY’IN İYİ İNSANLARA İHTİYACI VAR”

 

İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Geniş katılımla gerçekleşen proğramda bölgemiz için yapılacak olan plan ve projeler masaya yatırıldı.
31 Mart yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu kaydeden İYİ Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan, depremden dolayı yara almış İskenderun’u ayağa kaldırmak, insanlarımızın yaralarına merhem olmak için gece gündüz çalışacaklarını vurguladı.


İskenderun’un zaman kaybetmeye tahammülünün olmadığını önemle hatırlatan Başkan Adayı Nazmi Ceylan, “Bu memleket bizim. Canımız pahasına da olsa her zaman memleketimize sahip çıkacağız” dedi
Daha sonra konuşan İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert ise, Atatürk’ün tanımladığı milliyetçiliğin yol haritası olduğunu belirtti.
Alanında yüksek ihtisas yapmış Harward Üniversitesi Mezunu, oldukça geniş bilgi birikimime sahip olan Cömert, özelikle Hatay’ın jeopolitik ve stratejik açıdan önemli bir yer olduğunu kaydederek, öncelikle bunların önemimden bahsetti


Cömert, “Bir belediyenin zaten asıl görevi çöp kaldırım. Kimse bunu yaptık demesin!
Hatay güvenlik ve coğrafya konusunda önemli bir yer. Fakat bu ilimiz yerle bir. İnsani boyutun altında yaşayan halkımız var. Çadırda konteynerda yaşayan insanlar var.
Bu gerçekten çok üzücü bir durum. Modern yerler inşaa edeceğiz. İnsanlarımıza hak ettiği değeri en üst noktasında vereceğiz.” dedi
İşinin dışarıda olsa da aklının hep Hatay’da olduğunu vurgulayan İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert,” İstiyoruz ki hep Hatay büyüsün.
Bana deselerki şu il garanti. Belediye başkan adayı ol. Samimiyetimle söylüyorum cevabım hayır olur. Bizim aklımız fikrimiz hep Hatay.
Benim ilk projem Hatayın tarihi dokusunu muhafaza etmektir” ifadelerini kullandı.
Neden İYİ Parti sorusuna da içtenlikle cevap veren Cömert, ” İYİ Parti defosuz, problemi olmayan bir Partidir. Her değerimize sahip çıkan bir anlayıştadır. Aslında ben seçim kampanyasında seferberlik ilan ediyorum. İnsanlara bakıyorum geçim diyor, gençlere bakıyorm umut diyor. Hayatları alt üst olmuş insanlar var. Deprem geleceğe dair tüm umutları da çökertti. Hatay a özel projeler lazım. Herşey konut yapmakla bitmiyor.
İnsanlara hayat veriliyor, ama yaşam verilemiyor. Hatayın içinde bulunduğu durum tamiratla tadilatla olmaz” diye konuştu.
İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, açıklamalarının ardından basın mensuplarının her sorusunu en ince detayına kadar içtenlikle cevapladı.

ÖNTÜRK: YOLUMUZ HİZMET, YOLDAŞIMIZ MİLLETTİR

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, seçim ofisi açılışı için bulunduğu Hassa’da “Yolumuz hizmet, yoldaşımız millet” dedi.

Hatay’ı ihya ederken 15 ilçesiyle bütün olarak ele alacaklarını ifade eden Öntürk’e AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, MHP İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay, Cumhur İttifakı Hassa Belediye Başkan Adayı Selahattin Çolak, Cumhur İttifakı Hassa ilçe teşkilatları ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

İlçeye bağlı Akbez, Aktepe, Buhara, Söğüt ve Gülkent Mahalleleri’nde vatandaşları ve esnafları ziyaret eden Öntürk ve beraberindeki heyet, ilçede vatandaşların buluşma noktası olacak seçim ofisi açılışını da yoğun katılım ve büyük coşku ile açtı.

 

“1 NİSAN’DAN SONRA SORUNLARINIZIN TEK MUHATABI BENİM”

Gönlü güzel Hassalılar ile bir araya gelen Öntürk, gerçekleştirdiği seçim ofisi açılışında yaptığı konuşmada, “Memleket sevgisi, azim ve gayretle çıktığımız hizmet yolunda Hatay’ımızı ihya etmek için hazırız, kararlıyız. Dava arkadaşlarımız ve hemşehrilerimizle el ele verecek, Hatay’ımızı gerçek belediyecilik ile buluşturacağız. Bu uğurda yolumuz hizmet, yoldaşımız ise aziz milletimizdir. Hemşehrilerimize layık olmak için çok çalışacak, geleceğe miras olarak örnek bir şehir inşa edeceğiz. Sizleri en kısa zamanda evlerine, işyerlerine, mahallerine kavuşturacak, yüzleri güldüreceğiz. Hemşehrilerimin sorunu benim sorunumdur. Sorununuza çözüm bulmak da benim boynumun borcudur. 1 Nisan’dan sonra sizin tek muhatabınız Allah’ın izniyle Mehmet Öntürk’tür” ifadelerini kullandı.

Öntürk, hizmetlerin koordineli olarak kısa sürede kazandırılması için tüm Hassalılardan İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinde Selahattin Çolak’a, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde ise kendisine tam destek vermelerini istedi.

HBB BAŞKANI SAVAŞ DEFNE’DE KONUŞTU:
REZERV ALANI DIŞINDA KALAN YERLERDE KONUT PROJELERİMİZ HIZLA İLERLİYOR

18 ALT YAPI PROJEMİZİ ULUSLARARASI FONLARDAN HATAY’A AYRILAN KAYNAKLA YAPACAĞIZ

BU SEÇİMİ HATAY’IN GELECEĞİ İÇİN ALACAĞIZ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne’de yaptığı halk toplantılarında rezerv alan ilan edilen bölgeler dışında kalan alanlarda dezavantajlı ve hak sahibi olmayan vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak üzere toplu konut projeleri üzerinde çalıştıklarını, proje detaylarını önümüzdeki günlerde Hatay halkı ile paylaşacaklarını söyledi.

HATAY’DA ALT YAPI SORUNU SONA ERECEK

Vatandaşların yol, su ve kanalizasyon eksikliği gibi konularda taleplerini dinleyen Başkan Savaş, Türkiye’nin Dünya Bankası, Avrupa Kalkınma Bankası, Japon JICA gibi finans kuruluşlarından aldığı 1,8 Milyar dolarlık düşük faizli krediden 400 milyon Doları’nın (Yaklaşık 12 Milyar TL) Hatay’ın altyapı hizmetlerinde kullanmak üzere Hatay’a ayrıldığını hatırlatarak, büyükşehir belediyesi tarafından hazırlanan 18 projenin hayata geçirilmesi ile Hatay’da alt yapı sorununu sona erdireceklerini kaydetti.

BÜTÜN BÜYÜK PROJELERİ BİZ YAPTIK

İller Bankası’ndan gelen bütçenin illerin büyüklüğü, nüfusuna göre tüm şehirlere ve ilçelere eşit şekilde dağıtıldığına dikkat çeken Savaş, iktidarın adayı kazanmazsa hizmet gelmez söylemlerinin manipülasyon olduğunu vurguladı. Savaş, ‘Belediyeler iktidarda olmazsa iş yapamazlar’ diyorlar. Mesele şu belediyelere ayrılan bütçeler bellidir. Belediyenin hangi partide olduğu önemli değil. Önemli olan ayrılan bütçeyi doğru kullanmaktır. Hatay’daki büyük projeleri biz yaptık. Yani iktidarın belediyeleri doğru düzgün hiçbir şey yapmadı.
Yıllardır AKP’nin elinde bulunan yerlerde bile önemli altyapıları biz yaptık. Plan ve projeleri olan, halkına samimi, şehrine sadık ve işini de sevgiyle yapıyorsa ancak o adayla memleketimiz yol alabilir.” Dedi.

YILLARDIR SELAM VERMEYENLER, KAPILARI ÇALMAYANLAR ŞİMDİ HATAY’I İKTİDARA TESLİM ETMEK İSTİYOR

Defne ilçesinde düzenlenen halk toplantılarında konuşan Savaş, On yıldır Defne, Arsuz ve Samandağ’ına hiç uğramayan, selam vermekten imtina eden iktidar partisi temsilcilerinin seçim öncesi bu bölgelerde görülmeye başlandıklarına dikkat çekerek, “Hafıza çok önemli bir şey. Hafıza hem tecrübeyi hem geçmişteki olayları hem de gelecekle ilgili yön verme işini sizinle birlikte yapar. On yıldır mekanınıza uğramayan, selam vermeyenler eğer şimdi sizin peşinizdeyse bunun bir sebebi vardır. Sebebi on yıldır büyükşehrin Cumhuriyet Halk Partisi ailesinde olması. Başka bir şey değil. Biz on yıldır beraberiz. Birbirimize hiç yalan söylemedik ve birbirimizin arkasından da hiç konuşmadık. Ama bir deprem oldu araya bir fitne girdi. Herkes bir şeyler çıkarttı ama bu fitneyi esas çıkartan iktidar partisi. Çünkü 5 gün burada biz birbirimizi kurtarmaya, hayatta kalmaya çalışırken onlar ortada yoklardı. Ama sonra geldiler sanki ilk dakikalardan itibaren buradaymış gibi büyükşehri suçladılar.” dedi.

ASLA TESLİM OLMAYACAĞIZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Hatay’ı asla ranta teslim etmeyeceklerine vurgu yapan Başkan Savaş, “15 yıllık siyasi hayatımda insanları asla ayrıştırıp ötekileştirmedim. Her vatandaşa her mahalleye eşit bir şekilde insan odaklı bir siyaset anlayışı içinde hizmet etmeye çalıştım. Önceliğim her zaman Hatay ve Hataylılar oldu. Hatay hiçbir zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi garip ve mahzun değildir. Hep birlikte mücadele ederek, şehrimizi bu zihniyete teslim etmeyeceğiz” Şeklinde konuştu.

Bu seçim bir belediye başkanı seçimi yâda iktidar seçimi değil, bu seçim ilimize sahip çıkma seçimidir. Bu seçim bir milli mücadele seçimi olacaktır.

Başkan Savaş’a ziyaretlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki, Defne İlçe Başkanı Ozan Öfkeli, Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve Defne Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Özgün eşlik etti.

Haberin fotoğraflarını ve videosunu aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

YOLUN TAMAMLANMASI İLE BELEN TRAFİĞİ NEFES ALACAK

 

ANTAKYA-ARSUZ ARASI MESAFE KISALACAK

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem öncesinde yapımına başlanan, Antakya, Belen, Arsuz trafiğine nefes aldıracak, Antakya-Arsuz arası seyahat edecek Hataylılara çok daha konforlu ve huzurlu bir yolculuk imkânı sağlayacak Serinyol-Madenli yolunun yapım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerince deprem öncesi projesi tamamlanarak çalışmalara başlanan ancak yaşanan deprem felaketi ve ardından kış aylarındaki yoğun yağışlar nedeniyle çalışmaları yavaşlayan Serinyol-Madenli yolunda hem yol genişletme hem de köprü yapım çalışmaları eş zamanlı olarak sürüyor.

Yetkililer Serinyol-Madenli yolunun tamamlanmasıyla, deprem sonrası Arsuz ve İskenderun bölgesinde nüfus yoğunluğunun artması nedeniyle özellikle sabah ve akşam saatleri ile hafta sonlarında Belen ilçesinde trafikte yaşanan büyük tıkanmaların önlenmesi ve Antakya-Arsuz arası mesafenin önemli ölçüde kısaltılmasının hedeflendiğini bildirdi.

-Kırıkhan’a bir dev eser daha

-Kapalı spor salonu açılışı bekliyor

Kırıkhan’da Uluslararası standarda sahip Kapalı Spor Salonu yapımı tamamlandı. Gençlik ve Spor bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun bizzat yakından takip ettiği salon açılışa hazır. Spor Salonu Şubat ayı başında ilk etkinliğe ev sahipliği yapacak.

2000 seyirci kapasiteli ve 5 ayrı antreman sahasına sahip olan Kırıkhan Kapalı Spor Salonu, Kırıkhan’daki spor faaliyetlerine çok büyük gelişim sağlaması bekleniliyor. Gençler salonun açılışına büyük heyecanla bekliyor..

*60 MİLYONLUK DEV YATIRIM*
Bazı özelikleri ile Hatay’ın en gelişmiş Kapalı Spor Salonu olma özelliğine sahip Kırıkhan Kapalı Spor Salonu 60 milyon TL mal oldu. Zaman eleştirilere konu alan ve Yapımı 4 yıl süren salon yakından takiple sonunda tamamlandı.

Uluslararası standartta yapılan ve her türlü müsabakalar için uygun olan 2000 kişilik arena tipi Kırıkhan Kapalı Spor Salonunda 1250 m2 ve 550 m2 basketbol antreman sahası yer alıyor.

Uluslarası standardda Basketbol, voleybol, hentbol mallarına ev sahipliği yapma özelliğine sahip salon şehirde büyük sevinç yarattı.

Tüm spor branşlarını kapsayan 550 m2, 4 adet antreman salonunun dışında 2 adet sauna ve 2 adet vitamin bar bulunuyor. Salon üstün özellikleriyle tam bir spor kompleksi niteliği taşıyor.

Kapalı spor salonu şehirde büyük heyecanla karşılanırken halk teşekkürlerini iletti..

*YAYMAN “YAPARSA AK PARTİ YAPAR”*
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman “Kırıkhan’da gençlerimizin heyecanla beklediği bu dev eser hayırlı uğurlu olsun. Yapımı uzun sürdü. Müteahhit Ayrıldı. Korona oldu. Çok büyük sorunlar çıktı. Kasapoğlu bakanımıza konuyu ilettik. Sağ olsun yakından ilgilendi. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Böylesine devasa bir spor tesisine sahip olmak şehrimiz adına sevindirici bir gelişmedir. Sporcu kimliğiyle bilinen Kırıkhan’da daha geniş kapsamlı hazırlanma ve çalışma ortamı ile başarılara ivmeler kazandırılacaktır. “dedi.

Yayman, bu büyük hizmet için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Her zaman söylediğimiz gibi yaparsa AK Parti yapar.. ifadesini kullandı..

İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kurulunu ziyaret ederek bölge gündemi, yatırımlar, eksikler, sorunlar ve çözüm önerileri üzerine fikir alış verişinde bulundular.

Bölgenin siyaset üstü bir kurumu olarak dikkat çeken Özçelik İş Sendikası’nda, farklı görüşlerden mahalle muhtarlarından Ali Rıza Kekeç başkanlığındaki ziyaretinde ortak aklı bulmak adına herkes fikirlerini ortaya koydu ve bölge halkının huzur ve refah düzeyinin yükseltilmesi için ortak çaba sarfettiler.
Özçelik İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Güngör, İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve muhalle muhtarlarına ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, aynı zamanda fikir alış verişi ortamından doğan ortak akıl ve değerli görüşlerin bölgenin gelişmesi ve kalkınmasına, sorunlarının çözümüne ciddi katkılar sunacağına vurgu yaptı.
İskenderun Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç, bölgede metal sektöründe faaliyet gösteren bir sendika olmaktan çok, bölgenin her konusuyla yakından ilgilenen siyaset üstü bir kurum haline gelen Özçelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

  1. Seçim öncesi büyük müjde!

-Kırıkhan’a hayat verecek..

Seçim öncesi müjdeler devam ediyor. 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Kırıkhan’ın merkezinden geçen Delibekirli deresinin 3. Islah çalışmaları DSİ Adana Bölge müdürlüğü tarafından ihaleye çıkartıldı.

Kırıkhan’ın en üst noktası Delibekirli tepesinden başlayıp şehir çıkışına kadar merkezi bir noktadan geçen Delibekirli Deresinin ıslahı için çalışmalar DSİ Tarafından sürüyor.

* 72 MİLYONLUK DEV YATIRIM*

TBMM Dijital Mecralar Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Delibekirli Deresinin ıslah çalışmaları için 72 milyon tl. keşif bedelli bir ihalenin DSİ tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Kırıkhan’a apayrı bir güzellik katan Delibekirli Deresinde herhangi bir taşkın olayının yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmaya devam ettiğini belirten Milletvekili Hüseyin Yayman “Delibekirli, Kırıkhan’a hayat veren bir su merkezi. Kırıkhan’ın içme suyunun bir bölümünü karşılayan Delibekirli’den şehir merkezine kadar uzanan Dere yatağında bugüne kadar 2 kez Islah çalışmaları yapıldı. 3. Islah çalışmalarının ihalesi yapıldı. İleriki günlerde sonuçlandıktan sonra Delibekirli Deresindeki çalışmalar başlayacak.” dedi

Yayman, “Yaşam merkezlerinin bulunduğu bölgelerdeki çalışmalarla derede yaşanacak taşkınların önüne geçilecek. Vatandaşlarımız için artık korkulu bir yaşam olmayacak. Tüm bu çalışmalar noktasında bizlere destek veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi, DSİ Genel ve Bölge Müdürlüğü ve ekibine ilçem adına teşekkür ederiz. Kırıkhan’ın gelişimi için katkı sunmaya devam ediyorlar. Allah razı olsun kendilerinden ” dedi.

KIRIKHAN’A HAYAT VERİYOR
Kırıkhan’ın şehir merkezinden geçen Delibekirli Deresinin bir kanadı ile şehir merkezindeki ağaçların sulanması gerçekleştiriliyor. Bir bölüm su, Kanatlı Caddesinin iki tarafındaki su arklarından geçiyor ve Kırıkhan’a cazibe bir görünüm kazandırıyor. Dere şehir merkezinden geçtikten sonra sulama alanlarına ulaşıyor ve çiftçilere sulama kolaylığı yaşatıyor.

*DERE ÇEVRESİ REKRASYON ALANI OLACAK *

Hatay Miletvekili Hüseyin Yayman’ın sıkı takibi ile Delibekirli deresinde hayata geçirilecek 3. ıslah çalışmalarında Delibekirli dere yatağı temizlenecek. Derede, menfez yapımının yanısıra dere yatağı ve çevresi U kesiti Betonarme duvarla örme çalışmaları yapılacak. Islah Çalışmalarının 1 yılda tamamlanması bekleniliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise “Bu konu uzun zamandır beklediğimiz bir müjdeydi. Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza ve Vekilimiz Hüseyin Yayman beye teşekkür ederiz. DSİ İle işbirliği yaparak bu alanı cazibe merkezi haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Hbb Başkanı Lütfü Savaş Antakya Rum Ortadoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ile kıymetli yönetim kurulu üyelerini misafir etti.

Lütfü Savaş;

“Nazik ziyaretleri ve hoş sohbetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum”.

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven Hbb Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.  Lütfü Savaş;

“İlçemizin ihtiyaçları konusunda fikir alışverişinde bulunduğumuz Sayın Güven’e nazik ziyareti nedeniyle teşekkür ediyor, görevinde başarılar diliyorum”.