-Kırıkhan’a bir dev eser daha

-Kapalı spor salonu açılışı bekliyor

Kırıkhan’da Uluslararası standarda sahip Kapalı Spor Salonu yapımı tamamlandı. Gençlik ve Spor bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun bizzat yakından takip ettiği salon açılışa hazır. Spor Salonu Şubat ayı başında ilk etkinliğe ev sahipliği yapacak.

2000 seyirci kapasiteli ve 5 ayrı antreman sahasına sahip olan Kırıkhan Kapalı Spor Salonu, Kırıkhan’daki spor faaliyetlerine çok büyük gelişim sağlaması bekleniliyor. Gençler salonun açılışına büyük heyecanla bekliyor..

*60 MİLYONLUK DEV YATIRIM*
Bazı özelikleri ile Hatay’ın en gelişmiş Kapalı Spor Salonu olma özelliğine sahip Kırıkhan Kapalı Spor Salonu 60 milyon TL mal oldu. Zaman eleştirilere konu alan ve Yapımı 4 yıl süren salon yakından takiple sonunda tamamlandı.

Uluslararası standartta yapılan ve her türlü müsabakalar için uygun olan 2000 kişilik arena tipi Kırıkhan Kapalı Spor Salonunda 1250 m2 ve 550 m2 basketbol antreman sahası yer alıyor.

Uluslarası standardda Basketbol, voleybol, hentbol mallarına ev sahipliği yapma özelliğine sahip salon şehirde büyük sevinç yarattı.

Tüm spor branşlarını kapsayan 550 m2, 4 adet antreman salonunun dışında 2 adet sauna ve 2 adet vitamin bar bulunuyor. Salon üstün özellikleriyle tam bir spor kompleksi niteliği taşıyor.

Kapalı spor salonu şehirde büyük heyecanla karşılanırken halk teşekkürlerini iletti..

*YAYMAN “YAPARSA AK PARTİ YAPAR”*
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman “Kırıkhan’da gençlerimizin heyecanla beklediği bu dev eser hayırlı uğurlu olsun. Yapımı uzun sürdü. Müteahhit Ayrıldı. Korona oldu. Çok büyük sorunlar çıktı. Kasapoğlu bakanımıza konuyu ilettik. Sağ olsun yakından ilgilendi. Kendisine çok teşekkür ederiz.

Böylesine devasa bir spor tesisine sahip olmak şehrimiz adına sevindirici bir gelişmedir. Sporcu kimliğiyle bilinen Kırıkhan’da daha geniş kapsamlı hazırlanma ve çalışma ortamı ile başarılara ivmeler kazandırılacaktır. “dedi.

Yayman, bu büyük hizmet için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Her zaman söylediğimiz gibi yaparsa AK Parti yapar.. ifadesini kullandı..

Teknik Direktör Aykut Kocaman, Atakaş Hatay Spor hocası Volkan Demirel ve kulüp yöneticileri akşam yemeğinde Hbb Başkanı Lütfü Savaş ile biraraya geldi.

Başkan Savasy;

Antakya Kışlasaray Mahallesi’nde faaliyete başlayan AltıKapı Hotel & Restaurant işletmesi sahibi Aydın Toksöz’e misafirperverliği için teşekkür ederiz.

İskenderun Beşiktaş’lılar Derneği tarafından , Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü tarafından yönlendirilen Korunmaya Muhtaç Çocuklar için dernek lokalinde düzenlenen etkinlikte , çocuklar , ödüllü Dart turnuvası sonunda madalyalarını aldılar . Yemek ve pasta ikramları sonrası , yeni yıl öncesi çocuklara dernek yönetimince sağlanan kışlık kıyafetler yeni yıl hediyesi olarak verildi . İskenderun Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Sedat Uysal ve derneğin Kadınlar Komitesi Başkanı Yeşim Ugutmen, dernek olarak şehrimizde bu tür sosyal etkinliklerle ihtiyaç sahiplerine bir nebze de olsa katkıda bulunmaktan dolayı mutlu oldukların ve bu tür faaliyetlere devam edeceklerini belirterek ayrıca etkinliğe katılan İskenderun Belediye Başkanı. M.Fatih Tosyalı ile İsk.Tic. ve San. Odası Başkanı Levent H.Yılmaz’a da katılım gösterdikleri için teşekkür ettiler .

Hatayspor’un Yeni İkonu Gazella Gazella.

Hatay’ımızda nesli koruma altında olan gazella gazellalar Atakaş Hatayspor’umuzun resmi patentli ikonu oldu.

 

Kulübümüz ile gazella gazellalar, inatçı, pes etmeyen, mücadeleyi bırakmayan özellikleriyle ortak paydada buluştu. Atakaş Hatayspor’umuza hayırlı olsun.

 

İkon tanıtım toplantımıza katılan Teknik Direktör Aykut Kocaman, Volkan hocamız, yönetim kurulu üyelerimiz, sporcularımız ve basın mensuplarına teşekkür ederim.

Antrenör Mehmet Korhan Taekwondo Türk milli takımın başında Arnavutluk’ta

Ülkemizi temsilen 03 / 04 Aralık 2022 Tarihinde Arnavutluk / Durrës kentinde yapılan Gençler ve Yıldızlar Balkan Taekwondo şampiyonasında Türk milli takımından madalya yapmuru milli takım başında görev alan Antrenör KORHAN yine ülkemize balkan şampiyonluğunu kazandırdı Gençler bay bayanlarda ve yıldızlarda bay ve bayanlarda takım halinde Balkan Şampiyonı olan Türk milli takımı 19🥇 Birincilik 16 🥈 İkincilik 9🥉 üçüncülük madalyası alarak toplamda 44 madalya kazanarak Takım halinde birinci oldu Taekwondo branşında uluslar arası arenada Yıllardır birincilik kürsüsünde yer alma adettı bozulmamış oldu Antrenör KORHAN yaptığı açıklamada 2009 yılından beri Türk milli takımın başında görev alarak dafalarca gerek Avrupa şampiyonluğu gerek Dünya şampiyonluğunu Elde etmiş uluslar arası arenada kendinden her zaman söz ettirmeyı bilen Arnavutluk’ta yapılan Balkan şampiyonasın da bu gücünü tekrar kanıtlayan Taekwondo Türk milli takımın başında görev almam benim için gurur verici istiklal marşımızı başka ülkede çaldırıp sporcularımızın kürsünün en zirvesinde yer almaların Sevincini anlatmak gerçekten zor allah herkese nasip etsin .

Türk milli takımı 5 Aralık’ta yurda dönüş yaptı.

Hatay Aba Güreşi Hbb evsahipliğinde başladı.

Lütfü Savaş;

“Ev sahipliğini yaptığımız ve 36 ülkeden yüzlerce sporcunun mücadele ettiği 11. Dünya Aba Güreşi Şampiyonası başladı.

Ata Sporumuz için dünyanın dört bir yanından şehrimize gelerek mersaha çıkan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum”.

FOOTVOLLEY DÜNYA KUPASI SONA ERDİ
Doğu Akdeniz’in gözde tatil yerlerinden Arsuz’da gerçekleştirilen Uluslararası Footvolley ‘Dünya Kupası’ eleme maçları organizasyonu sona erdi. Birinciliği Brezilya, ikinciliği de Türkiye de iki kategoride de kimseye kaptırmadı.Arsuz Gözcüler Plajında 1-2 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Footvolley Dünya Kupası eleme turnuvasına 12 ülkeden erkekler ve mix (kadın-erkek) olarak üzere iki kategoride 49 sporcu katıldı.
Deniz, kum ve güneş üçlemesiyle yaz mevsiminin gözde tatil noktalarından olan Hatay’ın Arsuz ilçesi Gözcüler Plajında birbirinden ilgi çekici ve heyecan dolu seyri keyif verici maçlar ilgi gördü.
Footvolley Dünya Footvolley Federasyonu Genel Sekreteri Afgan Hamzayev Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Fenerbahçeli eski futbolcu Sercan Görgülü ve ASKF Başkanı Mehmet Öztürk yönetimi kurulu üyeleri, Hatay Saha Komiserleri Derneği Başkanı Haluk Görün ve Spor adamı Ayhan Dik, final karşılaşmalarını izledi.
İki gün süren, Uluslararası Footvoley Dünya Kupası elemeleri turnuvasında Mix (kadın-erkek) katagorisinde birinci Brezilya, ikinci Türkiye, üçüncü Arjantin ve dördüncü Azerbaycan oldu, Erkekler katagorisinde ise birinci Brezilya, ikinci Türkiye, üçüncü İran ve dördüncü sırada Azerbaycan yer aldı.
Türkiye, Azerbaycan, Brezilya, Arjantin, İspanya, Romanya, Moldova, Pakistan, Hindistan, Kolombiya, Birleşik Arap Emirlikleri, İran’dan karşılaşmalara katılan ve elemeleri geçen takımlar, 24-29 ağustos tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilecek finallere gitmeye hak kazandı.
Dr.Asaf Güven

Hatay İskenderun U12 D Gurubunda 8 de 8 yaparak rakiplerini eleyen Arsuz Körfez Gücü şampiyonluklarını kutladı.

Kulüp başkanlığını Tuncay Kurt’un yaptığı Arsuz Körfez Gücü Sporun başarılı hocaları Efe İslamoğlu ve Ferdi Zemzem başarının futbolculara ait olduğunu dile getirerek önümüzde ki döneme daha başarılı gireceklerini kaydettiler.

Birbirinden yetenekli futbolcuların yetiştiği Arsuz Körfez Gücü Sporun başarısını ve Şampiyonluklarını kutlar başarılar dileriz.

1-2 Temmuz’da Gözcüler Plajında ev sahipliğini Arsuz Belediyesi’nin yapacağı Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Müsabakaları heyecanına ortak olmak isteyen tüm sporseverler, bu görsel şov kaçmaz.

BAŞKAN GÜVEN, “DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MAÇLARI” ÖNCESİ BASIN MENSUPLARI İLE BIR ARAYA GELDİ
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, 1-2 Temmuz 2022 tarihlerinde, Gözcüler Sahilinde gerçekleştirilecek “Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Maçları” öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.

BAŞKAN GÜVEN, “DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MAÇLARI” ÖNCESİ BASIN MENSUPLARI İLE BIR ARAYA GELDİ
Haberi Sesli Dinle
Facebook
Twitter
Google+
Whatsapp
Arsuz Belediyesi, Türkiye’de ikinci, Hatay’ki ilk Dünya Footvolley Şampiyonası
Eleme Maçları’na ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz sene Alanya’da düzenlenen turnuvaya
Azerbaycan Federasyonu tarafından onur konuğu olarak katılan ve 10 gün once elemelerin 4.
adımında Gürcistan’ın Batum şehirinde 3. olan ve Azerbaycan’daki ‘Dünya Footvolley
Şampiyonası’na gitmeye hak kazanan Arsuz Belediyesi, turnuvaya ev sahipliği yapacak.
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in yanı sıra, Dünya Footvolley Federasyonu
Genel Sekreteri Afgan Hamzayev, Dünya Footvolley Federasyonu Hakemleri Kurul Üyesi
Henk Woudstra, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Iskenderun Gazeteciler
Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, Arsuz Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rafi Sümbültepe, Hatay
Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Serkan Köybaşı, Hatay Bağımsız Gazeteciler Derneği
Başkanı Neşet Alkan, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi Sabriye Sönmez, Türkiye
Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi Akın Bodur ve mesleğini layıkıyla yerine getiren basın
mensupları programda yer aldı.
Basın mensupları ile bir araya gelen ve turnuva hakkında bilgi veren Arsuz Belediye
Başkanı Dr. Asaf Güven, bu tunuvanın ne kadar önemli olduğunu belirterek, 12 ülkenin bu
organizasyonda yer alacağını söyledi. Başkan Güven, “ Komite Başkanı, Afgan Hamzayev
aramızda. Federasyon basın sözcüsü, basın temsilcisi de buradalar. Değerli basın mensupları
arkadaşlarımız. Arsuz, bizim her zaman söylediğimiz, Hatay’ın incise, Türkiye nin en güzel
ilçelerinden bir tanesidir. Hele yazın her yönüyle güzellikleriyle, tabiatıyla, kültürüyle,
turizmiyle, insanıyla çok farklı bir yer. Uluslararası toplumda Türkiye’de hak ettiği yerde
henüz değil, ama biz onun için çaba gösteriyoruz. Arsuz’u tanıtmak, hak ettiği yere getirmek
için çabamız var. Şimdi bununla ilgili ulusal, uluslararası çok çalışmalarımız var. Arsuz’un
imkanları dahilinde ve Destek veren kuruluşlar ile birlikte yapıyoruz. Bunu tek başımıza biz
yapamayız, çok zordur. Bu nedenle biliyorsunuz bir pandemi döneminden geçtik. Bu
pandemi dönemi, işimizi dünyada olduğu gibi bizde de birçok programı ve projeyi aksattı.
Ama 2021 yılının Temmuz ayından itibaren biz faaliyetlerimize başladık ve özellikle Arsuz’u
tanıtan çok değişik şekillerde faaliyetler gösterdik. Bunların başında spor geliyor.
Biliyorsunuz spor, dünyada çok biliniyor. Onun için biz de önem veriyoruz. Mesela geçen yıl
içinde 18 yaş altı Futbol Gelişim Ligi düzenledik. Plaj futbolunda 18 yaş altı ve 18 yaş üstü.
Değişik kategorilerde de müsabakalar düzenledik. Bunun yanında tenisle ilgili 8 – 19 yaş
bölge Şampiyonası Arsuz’da yapıldı, motocross yapıldı. Basketbol şenliği yaptık.
Voleybolda mesela 5 kategoride müsabakalar yaptık. Muay Thai minikler Şampiyonası
burada oldu. Ve buna yakın bir çok yerde, biz kendi imkanlarımızla Türkiye’yi belirli spor
dallarında temsil etmeye çalıştık. Footvolley Alanya’da, biz Türkiye’nin iki takımından
biriydik. takımı olarak türkiye’yi temsil ettik. Alanya’da. 10 gün önce gene dünya elemeleri
Gürcistandaydı. Türkiye’ye Arsuz takımı olarak üçüncülük getirdi. Bu şekilde Arsuz’u

tanıtmaya çalışıyoruz. Bu, tabiki faaliyetlerin en önemlilerinden bir tanesi. Şu an uluslararası
Müsabakaya ev sahipliği yapacağız ve bunun için arkadaşlarımız buradalar. 1-2 temmuz’da
Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Müsabakaları yapılacak. Biraz sonra arkadaşlar bilgi
verirler. 12 ülke, aslında 15’ti başta ama değişik nedenlerle 2,3 ülke gelemedi. Bir tanesi
Belarus, Savaşın olduğu yerde. Diğeri israil. Kendine göre çekinceleri vardı. Olmadı,
gelemediler ama 12 ülkeden 49 sporcu katılıyor şu anda. Bu tuenuva Arsuz’da yapılacak.
Arkadaşlarla birlikte yürütmeye çalışacağız. Bu önemli; çünkü Hatay’da 12 ülkenin katıldığı
bir müsabaka. Ffootvolley aslında estetik yönü seyri çok güzel olan bir spor türüdür. Hepinizi
Gözcüler plajına bekliyoruz,” ifdelerini kullandı.
Dünya Footvolley Federasyonu Genel Sekreteri Afgan Hamzayev, “Kendi adıma ve
tüm federasyon adına sizleri samimiyetle selamlıyorum. Değerli basın mensupları,
geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu turnuvanın yapılmasında büyük emeği olan
Başkanımıza şahsım adına teşekkür ediyorum. Bu güzel memleketi, İlçeyi tanıtma yönünde
bir çabası olduğu için çok teşekkür ediyorum. Sonra Ayhan ağabeyimize çok teşekkür
ediyorum. Çünkü kendisiyle kısa zamanda tanıştık ve kısa zamanda çok büyük işler yaptık,
yapacağız. Herkesten Allah razı olsun. Büyük ihtimalle ağustos ayında, Azerbaycan’ın
başkenti Bakü’de, Dünya Footvolley Şampiyonası ilk defa olacak. 32 ülke katılacak. Ayhan
abi bizim yönetim kuruluna namzet gösterdi. Yapılacak seçimlerde onu yönetim
kurulumuzda görmeyi çok istiyoruz. İnşallah göreceğiz. 15 ülkeden gelecekler vardı, ancak
ekonomik ve siyasi sebeplerden dolayı bu sayı 12 ye düştü. Ancak hakem ve yetkililerle 14
ülke katılacak. Biz yine de bütün gücümüzü, bütün gayretimizi sarf ettik ve 12 ülkenin buraya
getireceğiz. Katılacak ülkeler; Türkiye, Azerbaycan, Brezilya, Arjantin, ispanya, Romanya,
Moldova, Pakistan, Hindistan, Kolombiya, iran ve Birleşik Arap Emirlikleri. Bu ülkelerden
49 sporcu katılacak. Bizde 2 kategori var. Erkekler ve mix (1 bayan 1 erkek). Dünya Kupası
için 5 eleme turu koyduk. Birincisi Israil’de, ikincisi Brezilya Rio De janeiro’da , üçüncü
eleme Birleşik Arap emirlikleri’nde Dördüncü eleme Gürcistan’ın Batum şehirinde ve son
eleme de Hatay Arsuz’da olacak. Arsuz Belediyesi Gürcistanda 3. Olarak Dünya
Footvolley Şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Herkesi Bakü’de yapılacak finallere davet
ediyorum,” dedi.

Tarih: 29-06-2022
YORUMLARYORUM YAP | 0 Yorum
Henüz yorum eklenmemiştir.
Bu Haber’e ilk yorum yapan siz olun.
FACEBOOK YORUM0 Yorum

Masaüstü Görünüm
© 2022 32.Gün Gazetesi
ANASAYFA
KATEGORİLER
YAZARLAR
ANKETLER
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
KÜNYE
İLETİŞİM

Haberin Doğru Adresi.