Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz Esnaf Dayanışma Derneği’nin düzenlediği ‘Genişletilmiş Esnaf İstişare ve Çözüm Toplantısı’na katıldı.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz İlçe Emniyet Müdürü Dinsever Dinçer Kalkan, Arsuz İlçe Jandarma Komutanı Erkan Karakaş, Arsuz Esnaf Dayanışma Derneği Başkanı Diyap Gökpınar ve esnafların katıldığı toplantı, Sahil Sefa Restoranda gerçekleşti.

Tüm ülkeyi ve dünyayı olumsuz etki eden bir dönemden geçtiklerini belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “Kiminin canı kiminin malı ile ağır bir bedel ödediği bir dönem geçirdik. Bu dönem tamamen geçmiş değil. Ama önümüz aydınlık gibi görünüyor. Ama hepimiz her türlü tedbiri alırsak önümüzdeki döneme inşallah hiçbir şey kalmayacak. Oraya doğru gidiyoruz. İyi bir yaz dönemine, iyi bir sezona giriyoruz. Arsuz içinde, esnafımız içinde iç açıcı bir Arsuz görüyoruz. Biz belediye olarak elden geldiğince imkânlar doğrultusunda çalışmalarımızı yapacağız. Sizlerden de bir takım isteklerimiz olacak. Örneğin temizlik çok önemli. Belirli kurallar koyarak, önümüzdeki engelleri aşmaya çalışacağız. Kaymakam Bey’le Arsuz’u cazibe merkezi haline getirmek için çabalıyoruz. Trafiğe kapattığımız caddenin olumlu dönüşlerini aldık. Trafik sorununu çözmek çok kolay değil ama Büyükşehir Belediyesi ile bağlantı yolunun çözülmesi konusunda çalışıyoruz. Burada bir köprü daha yapılması konusun da ihale aşamasına geçtik. Sizlerin katılım ve önerilerinizle de bazı şeylerin olacağına inanıyorum,” ifadelerini kullandı.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, “Başkan ve arkadaşları zaman zaman geliyorlar, birtakım sorunları, sıkıntıları dile getiriyorlar. Her ne kadar pandemiden dolayı aranızda olamasak da, gönüller bir. Sizlerin huzuru bizim huzurumuz. Siz kazanıyorsanız biz huzurluyuz. Siz sıkıntıdaysanız biz de sıkıntıdayız demektir. Yaptığımız her işte mutlaka sizlerin menfaatini düşünüyoruz. Çok şükür pandemi anlamında rahatlama oldu. İnşallah bundan sonra da kalıcı normalleşmeye doğru da gidiliyor, biliyorsunuz aşılama hızlandı. Aşılama arttıkça sayı düşüyor gibi. İlçemizde de çok şükür hemen hemen rakamlarımız sıfır, sıfır çıkmazsa bir, iki maksimum üç olacak şekilde çıkıyor. Ama genelde sıfır olarak kalıyor. Merkez mahallemizde sokağımızı trafiğe kapatarak, neticesinin iyi olduğunu gözlemliyoruz. Akşam kalabalıklarına bakınca başta karşı çıkan bazı esnafımızın şimdi her gün kapatalım dediğini görüyoruz. Yeterince otopark açtık. İlk etapta vatandaşlarımız arabalarını otoparka bırakıp yürümeyi zor görse de zaman içinde alışılacak,” şeklinde konuştu.

Ayrıca bu yıl Milyonfest ’in olacağını belirten Kaymakam Sarı, 5,6,7,8 Ağustos olarak düşünüldüğünü söyledi.

Arsuz’da faaliyet gösteren esnafları bir araya toplayıp çıkarlarını korumak adına bu derneğin kurulduğunu belirten Arsuz Esnaf Derneği Başkanı Diyap Gökpınar, “ Derneğimiz

kısa sürede önemli çalışmalara imza attı. Esnafımızın güncel sorunlarına ek olarak tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle hem yerel de hem de devlet nezdinde almış olduğu bir takım kararlarla esnafımıza destek olan Arsuz Belediye Başkanı Dr. Sayın Asaf Güven’e, Arsuz Kaymakamı Sayın Musa Sarı’ya huzurunuzda teşekkür ediyorum. Arsuz’da nitelikli eleman yetiştirmek adına Arsuz Çıraklık Eğitim Merkezinin ilçemize kazandırılması bizleri bir hayli mutlu etti. İnşallah ilerleyen süreçte vergi dairesi veya gelir şefliği kurularak esnafımızın İskenderun ile olan bağlılığını koparacağız,” dedi.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir