TÜRKİYE’NİN FARKLI ŞEHRİLERİNDEN GELEN MUHTARLAR EXPO ALANINA HAYRAN KALDI

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü, konfederasyon yöneticileri ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen muhtarlar, EXPO 2021 Hatay’ın Antakya-Defne bölgesindeki alanını ziyaret etti.

HBB Genel Sekreter Yardımcısı ve EXPO 2021 Hatay Genel Sekreteri İhsan Çakar’ın öncülük ettiği ziyarette konfederasyon üyeleri ve muhtarlar, alandaki çalışmaları yakından inceleme fırsatı buldu.

İhsan Çakar, 220 dönümlük arazi üzerinde yapımı devam eden çalışmaları konuklarına detaylarıyla anlattı.

Amfi tiyatrodan biyolojik gölete, kültür sanat sokağından arkeoparka kadar tüm alanları konuklarına anlatan Çakar ve beraberindekiler, dev organizasyona çok sayıda ülke ve şehrin katılacağını söyledi.

Konfederasyon başkanı Aktürk ve Gülcü ziyaret sonrası EXPO 2021 Hatay hakkında düşüncelerini paylaştı.

AKTÜRK: HATAY SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL DÜNYANIN MOZAİĞİDİR

Yapılan yatırımın çok önemli ve büyük olduğunu söyleyen Aktürk, “Hatay sadece Türkiye’nin değil dünyanın mozaiğidir. EXPO, Hatay’ın ufkunu daha da açacak ve dünyaya tanıtımını kolaylaştıracaktır. Bu tip organizasyonların diğer şehirlerimizde yapılması ülkemiz için faydalı olacaktır. Alanın şehre kazandırılmasında Lütfü Savaş başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Başarıları daim olsun” dedi.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mahmut Gülcü de EXPO’nun Hatay’a çok şey kazandıracağını ifade ederek 1 Nisan’dan itibaren tüm Türkiye ve dünyayı Hatay’da ağırlamanın mutluluğunu yaşayacaklarını söyledi.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir