ÖZYURT Bana Göre Siyaset Üstü Bir Şahsiyet

Hatay’ın yıllardır üvey evlat muamelesi gördüğünü ve hak ettiğini dahi alamadığını hepimiz çok iyi biliyoruz.

Elbetteki bunda bizim de büyük payımız var.

Özellikle mevcut milletvekillerini harekete geçirebilecek bir güç mekanızmamız bile yok.

Sivil toplum kuruluşu liderleri de siyasileri karşılarına almak ve koltuklarını kaybetmek istemiyor. İşte kısır döngü burada başlıyor.

Oysa vekilleri Hatay’a hizmet konusunda biraz rahatsız edebilseydik, belki bugün bizde bir Maraş, bir Antep veya bir Adana gibi olabilirdik..!

Hatay’ın kaderi bu olmamalıdır diye düşünüyorum. Mecliste el kaldırıp – el indiren vekillerden ziyade, Hatay ilimiz için gerekirse yumruğunu masaya vurabilecek idealist isimlerin de çıkacağına inanıyorum.

Bugün İşadamı Serdar Özyurt ile tanışma fırsatım oldu.

Gazetelerden okuduğum kadar hakkında bilgi sahibi olduğum Özyurt’un adı her ne kadar siyasi olarak daha çok ön plana çıkmış olsa da, ikili görüşmemizde olayları daha farklı gözlemlememe vesile oldu.

Evet siyaset yapmaya el verişli, sorunlarını iyi analiz ediyor ve sorunların çözümü noktasında hangi adımların atılması gerektiğinin de farkında. Siyaset yakışır mı? Evet yakışır.

Fakat tüm samimiyetimle söylüyorum; Serdar Özyurt bana göre siyaset üstü bir şahsiyet…

Neden mi? Çünkü siyasetçilerin yapamadığı yaptığı ve atamadıkları adımları attığı için…

Hatay için gözü kara. Ciddi anlamda yatırımlarını kendisinin de memleketi olan Hatay’a yapmak istiyor. Ve bunu yaparken her hangi bir siyasi çıkar da gözetmiyor.

94 bin dönüm arazi üzerine kuracağı mermi fabrikası bana göre Hatay için büyük bir proje… Bu sayede Bin kişi de istihdam edilmiş olacak.

Aynı zamanda başta ABD olmak üzere 15 ülkeye mermi satışı yapılacak. Böylelikle Hatay’daki potansiyeli fark eden diğer yatırımcıların da ilk tercihi Hatay olacaktır diye düşünüyorum.

Düşünün; Türkiye 4 fabrika var ve 5’incisi Hatay’da olacak… Hem de ülkedeki mermi fabrikalarının en büyüğü, en gelişmişi, en donanımlısı…!

2013 yılından beri Silah ve Savunma Sanayi sektöründe büyük bir başarıya imza atan işadamı Serdar Özyurt’un Hatay’a ne gibi katkıları olacağına yakın bir tarihte hep birlikte şahit olacağız.

Ortada bir gerçek var ki, Hatay’ı sadece künefe, çökelek ve oruklarımızla tanıtıp ayakta kalmasını bekleyemeyiz. Bu değerlerimizin yanı sıra Hatay’ı daha çok kalkındıracak projelere de ihtiyacımız var.

Bu anlamda bir Hatay’lı olarak işadamı Serdar Özyurt’u ayakta alkışlıyor ve kendisine başarılar diliyorum.

Yaklaşık 2 saat süren sohbetimizde kapısının ve gönlünün herkese açık; dürüst, dik duruşlu ve azimli olduğu kanaatine vardığım Özyurt ve Özyurt gibi şahsiyetlere hem bir yatırımcı olarak hem de bir siyasetçi olarak ihtiyacımız olduğu açık ve nettir.

Hatay’da her şey çok güzel olacak.

Rabbim yolunu açık etsin inşallah.

– M. Zeki OĞUR –

(GAZETECİ/YAZAR) – Hatay Bağımsız Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir