Kanserde erken tanı önemli.

Gelişim hastanesi basınla biraraya gelerek onkoloji bölümündeki yeni çalışmalar konusunda bilgiler verdiler.

Gelişim hastanesi yılda 3 bin kişiye kemoterapi hizmeti veriyor.

Önkoloji bölümüyle kanser tanı ve tedavisinde yıllardır bölge halkına hizmet verdiklerini belirten Doç. Dr. Sadık Muallaoğlu yeni tedavileride hastanelerinde uyguladıklarını belirterek ekip olarak güçlü bir kadroyla ortak karar alarak hastalara tedavi uyguladıklarını belirtti.

Kanser tedavisinde erken tanının önemine dikkat çeken Muallaoğlu, en çok karşılaşılan kanser türünün akciğer olduğunu belirtti.

Başhekim Uzman Dr. Emin Turhan sağlık alanında halkı doğru bilinçlendirmede basının önemli bir köprü olduğuna vurgu yaparak çalışmalarıyla ilgili sıklıkla biraraya gelmekten mutlu olduklarını belirtti.

Cerrahi onkoloji konusunda Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Suphi Bulgurcu’da baş boyun cerrahisinde sigaranın en büyük etken olduğunu bu nedenle de sıklıkla karşılaştıklarını belirtti

Hastanın önkoloji veya cerrahi tedavisinin ekiple görüşülerek karar verildiğini ancak erken tanının çok önemli olduğunu söyledi.

Genel Cerrahı Uzmanı Prof. Dr. Aydemir Ölmez Gelişim ailesiyle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek kanser konusunda tedavi sürecinin bir kaç daldan olustugunu ve Gelişim Hastanesi’nin bu konuda tam ekibe sahip olduğunu ifade etti.

Bölgenin kanser konusundaki dışarıya hasta akışını durdurmanın hastalar açısından büyük kolaylık olduğunu sadece bölgeye değil Türkiye genelinde hizmet vermeye hazır olduklarını söylerek bölgenin bu konuda cazibe merkezi haline geleceğini belirtti.